תרגום נוטריוני

תרגום נוטריוני הינו תרגום של מסמכים רשמיים אשר חייב להתבצע על ידי נוטריון ובאישורו על מנת להוכיח את אמיתות ודיוק התרגום. ישנם מקרים רבים בהם יש צורך בתרגום נוטריוני של מסמכים כמו תעודות נישואין מחו"ל, אישורי יהדות, תעודות לידה, הסכמים וחוזים שונים ועוד. כאשר נוטריון חתום על המסמך הדבר מהווה אישור לכך שמדובר בתרגום מדויק לחלוטין ורשויות כמו בתי המשפט או משרדים ממשלתיים יכולים להסתמך על המסמך המתורגם ללא כל בעיה.

משרד עורכי דין יובל פלדה

סוגי תרגום נוטריוני?

ישנם שני סוגים של תרגומים – תרגום אחד הוא תרגום אשר מבוצע על ידי הנוטריון עצמו או מי מטעמו והוא מאשר אותו, והתרגום השני הוא תרגום אשר מבוצע על ידי מתרגם חיצוני והנוטריון מאשר את ההצהרה של המתרגם.

מסמכים שונים מצריכים אישורים שונים. ישנם מסמכים בהם אישור של הנוטריון להצהרת המתרגם הוא מספיק, וישנם מסמכים או רשויות אשר ידרשו כי כל ההליך יבוצע על ידי הנוטריון. לכן חשוב מאוד לבדוק מראש מה בדיוק אתם צריכים לפני שאתם פונים אל הנוטריון, שכן העלויות שלכם יהיו בהתאם לכך, וגם משך הזמן של התהליך.

כמו כן, לפני שאתם פונים אל נוטריון עבור תרגום לשפות, אתם צריכים להבין אילו שפות הוא מתרגם, ועבור אילו שפות הוא מספק אישור להצהרת המתרגם בלבד. ישנם משרדים המעניקים שירותי תרגום מעברית לאנגלית וההפך בלבד, וישנם נוטריונים אשר יכולים לבצע תרגומים לשפות נוספות כמו ערבית, צרפתית ועוד.

כמה זה עולה?

לפני הכל חשוב להדגיש כי על פי החוק נוטריון לא יכול לקבוע בעצמו את העלות של התרגום. על פי חוק הנוטריונים, 1976, "שר המשפטים רשאי לקבוע בתקנות – (1) את שיעור השכר שיקבל נוטריון בעד שירותיו לפי חוק זה ואת מקרי הפטור משכר". בכל שנה באתר של משרד המשפטים מתפרסמת הודעה אשר סעיף 3 בה קובע את עלות התרגום, על פי מספר המילים במסמך.

מידי שנה המחיר הזה משתנה בהתאמה למדדים, יוקר המחיה ומשתנים נוספים והנוטריונים מתחייבים לעבוד על פי ההגדרות הללו ואין להם רשות לגבות מחיר גבוה יותר מכך. שימו לב כי המחירים המופיעים באתר משרד המשפטים אינם כוללים מע"מ.

עלויות נוספות

מעבר לעלויות תרגום נוטריוני, יש לקחת בחשבון עלויות נלוות נוספות אשר עליהן יכול לגבות הנוטריון תשלומים נוספים כמו הגשת מסמכים לרשויות ה שונות בעצמו, ייצוג של הלקוח מול הרשויות השונות ועוד.

יש לכם שאלה? רוצים להתייעץ? דברו איתנו בטל' 09-777-8900 או בטופס צור קשר ונשמח לעמוד לשירותכם

סגירת תפריט
דילוג לתוכן